0

Aktualności

30 czerwca, 2014 /

2018 rok

24.09.2018 Ulik – Mokrelipie

Grupa mieszkanek wraz z opiekunami wyruszyli do krainy miodowej w Mokrymlipiu. Posmakowały tam zdrowych i smacznych polskich miodów z pól i lasów Roztocza, zwiedzały skansen, oglądały pszczoły w oszklonym ulu i eksponaty muzeum a na koniec każda według uznania zakupiły dla siebie smaczny i zdrowy miodek.

21.09.2018 Wycieczka Józefów

Jedziemy na wycieczkę, bierzemy misia w teczkę, a misio fiku-miku…

Mieszkanki korzystając z fantastycznej wrześniowej pogody wyruszyły na wycieczkę krajoznawczą po Józefowie. Główną atrakcją były kamieniołomy oraz wieża widokowa, z której podziwiały mieszkanki piękny krajobraz.

20.09.2018 Bończa Piknik Sportowo-Rekreacyjny

Dom Pomocy Społecznej w Bończy zaprosił nas na imprezę integracyjną, która odbyła się w miłej atmosferze. Nasze mieszkanki razem z mieszkańcami innych Domów Pomocy Społecznej brały udział w fajnej zabawie na świeżym powietrzu, którą zapewnił zespół muzyczny. Atrakcji nie brakowało, humory dopisywały i piknik na szóstkę był udany.

12.09.2018 Popkowice – Pożegnanie Lata

Kolejny już raz żegnamy Lato, tym razem na corocznej imprezie „Pożegnanie Lata” w Popkowicach. Spotkanie rozpoczęło się od występu artystycznego grupy teatralnej, później pyszny obiad. Wszyscy posileni ruszyli do wspólnej zabawy.

06.09.2018 Jadwinów 25-lecie DPS

Dziś zostaliśmy zaproszeni na okolicznościowe spotkanie do Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia sióstr Felicjanek w Jadwinowie. Wraz ze społecznością placówki świętowaliśmy jubileusz 25-lecia.

05.09.2018 Teodorówka „Bliżej tradycji”

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce przedstawili nam przygotowany przed siebie występ. Po występie wszyscy uczestnicy wyruszyli w tany. Dla zmęczonych przygotowano pyszne przekąski.

30.08.2018 Surhów Festyn Disco Polo

w dniu dzisiejszym na zaproszenie mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Surhowie mieszkanki brały udział w festiwalu piosenki disco-polo

24.08.2018 Piknik Rodzinny

Uśmiechnięte dziś twarze mamy, na Święto Rodziny dziś zapraszamy, rozpoczęte w duchu prawdy – później było już zabawniej. Mieszkanki nam skutecznie humory poprawiły kiedy z przedstawieniem „Czerwony kapturek” wystąpiły, a gdy już tańcem byliśmy zmęczeni, kawą i ciastem byliśmy posileni.

23.08.2018 Pożegnanie lata piosenką rockową w Majdanie Wielkim

Żegnaj dziś lato, choć będzie nam żal, na festynie w Majdanie Wielkim zaśpiewamy dziś tak: „… Lato, lato, lato wszędzie, zwariowało, oszalało moje serce…”

21.08.2018 Rajd rowerowy Zwierzyniec

„Dalej, żwawo na rowery, nasza dwójka i wy cztery, na dwa kółka i na jedno. Jak ktoś umie – wszystko jedno”. Do Zwierzyńca nie tylko na lody, dziś na rowerze czekają nas wspaniałe przygody. Zwierzyniec – Florianka – Górecko Stare i z powrotem, dziewczyny były zachwycone no i troszeczkę zmęczone. jednak deser był wspaniały wiec wszyscy buzie uśmiechnięte miały.

14-17.08.2018 wyjazdy do Kina

Mieszkanki nieco nieśmiałe i „zmotoryzowane” do kina STYLOWY zabieramy. Tam na ekranie wakacyjne przygody przeżywamy oraz zimne i smaczne lody zapewniamy.

08-09.08.2018 plażowanie Stawy Echo, zalew Józefów i Nielisz

Echo nam się marzy kiedy leżymy na plaży. Piasek, ciepła woda, aż wyjeżdżać szkoda. Wakacyjny czas dziś mamy i na kocyku się wygrzewamy.

03.08.2018 Ogrody botaniczne Bolestraszyce

Rośliny jednobarwne oraz kolorowe, pachnące jak i owocowe te z kwiatami i kolcami dziś do Bolestraszyc kierunek obieramy. Można dotknąć i powąchać, a i czasem też spróbować.

19.07.2018. Tyszowce

W rytmie disco dziś z Tyszowiec więc wracamy, za zabawę i spotkanie serdecznie dzięki WAM składamy. Jeszcze raz zanućmy razem: „… czerwone jagody wpadają do wody …”

05-12.07.2018 Sezon rozpoczęty !

„Grillowanie”

Słońce świeci mocno grzeje kiedy grilla rozpalamy, wtedy buzie nam się śmieją, my Polacy już tak mamy

„Na jagody”

w lipcu jagody najlepiej smakują, więc dziś dziewczyny koszyczki szykują. Grill pięknie pachnie oraz smakuje, każdego przybysza dziś poczęstuje.

27-28.06.2018 Rajd w Krasnobrodzie

XXIV Integracyjny Rajd dla osób niepełnosprawnych zorganizowany przez Zamojskie Towarzystwo Krzepienia Kultury Fizycznej. Coś dla ducha, coś dla ciała na rajd do Krasnobrodu nasza drużyna pojechała.

27.06.2018 Kraśnik

Jak zwyczaj niesie w Kraśniku na pogodę oraz dobre towarzystwo narzekać nie będziecie. Wracając do domu nad zalew wstąpić można, podziwiać naturę i krajobraz Roztocza.

21.06.2018 XI Festyn Integracyjny Osób Niepełnosprawnych Szczebrzeszyn 2018

Gdy słońce nas dzisiaj zagrzewa,

A słowik więcej nie śpiewa,

sobótkę, jako czas niesie,

A wianki na rzece znajdziecie.

Zakon św. Łazarza piękną pogodą obdarza a Biskup błogosławi z ołtarza,

nawet zacni goście z zachodu i wschodu przybyli i nasz Festyn zobaczyli.

Motorem też się przejechać możecie, może i balonem polecicie!

Dzięki serdeczne Wszystkim składamy, za pomoc i dobre serce (oraz portfel 😉 ) okazane.

ZADANIE DOFINANSOWANE PRZEZ WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

ZADANIE WSPÓŁFINANSOWANE PRZEZ POWIAT ZAMOJSKI

14.06.2018 Powitanie Lata – Lublin ul. Ametystowa

„… Sunshine, sunshine reggae, lato wokół nas…”

                                                                          –  Akcent

Czekaliśmy dzisiaj na słońce, które powitało nas ciepłem i gorącem. Lato, lato wszędzie, ładniejszej pogody już nie będzie.

12-14.06.2018 SENI CUP w Czarnej

Po raz pierwszy nasze mieszkanki wzięły udział w turnieju piłkarskim, niestety poniosły konsekwencje pierwszego występu, ale już za rok ……

07.06.2018 Biłgoraj

W Biłgoraju dźwiękiem kusi, w tan porywa cyganeczka piękna, śmigła. chcemy jechać z cyganami lecz tęsknilibyśmy wnet za Wami.

06.06.2018 Rock and roll Krasnystaw

Elvis Presley już od rana śpiewa rock and rolla dla nas. na motorze dziś przyjechał i zabawiał wszystkich przez jakiś czas. A my „trąbo tweesta” dziś śpiewamy i do tańca zapraszamy.

23.05.2018

W Janowie Lubelskim odbyła się majówka. Byliśmy tam, modliliśmy się i nie tylko 😉

22-25.05.2018

W tych dniach mieszkanki uczestniczyły w wycieczce. Odwiedziły piękny region jakim są Mazury. Taką właśnie wycieczkę wybrał samorząd mieszkanek. Ciekawe co będzie za rok?

„… jak ja kocham te mazury…”

                                                 Tomasz Jachymek

20.05.2018

Na zaproszenie Domu Pomocy Społecznej w Stalowej Woli mieszkanki wzięły udział w Święcie Rodziny.

09.05.2018

Jak co roku wzięliśmy udział w pielgrzymce środowiska pomocy społecznej, organizowanej przez Dom Pomocy Społecznej w Kalince. W tym roku odwiedziliśmy sanktuarium  w Pratulinie. Przy okazji zatrzymaliśmy się w bazylice w Kodniu.

02.05.2018

Oto już nam maj zawitał. Jedźmy więc dziś do Zwierzyńca. Pizza, lody i te sprawy. Dużo frajdy dzisiaj mamy!

kwiecień – maj 2018

„… Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty…”

Marek Grechuta

Przyszła wiosna – rozpoczynamy zmieniać otoczenie Domu, dzięki pomysłowości pracowników prace są przyjemniejsze i lżejsze. Czas na nasadzenia!

30.04.2018

Wiosnę każdy chętnie wita. Pójdziemy na spacer do Szczebrzeszyna, gdzie jest najlepsza pizza w regionie a na dokładkę lody kolorowe!

09 – 11.04.2018

W tych dniach  nawiedziły Nasz Dom relikwie błogosławionych Siostry Ewy Nojszewskiej i Siostry Marty Wieckiej wraz z obrazem „Szlachetni Polacy w służbie zdrowia”

21.03.2018

Świąteczny czas już goni nas, jajka zdobimy i dzięki temu nasz Dom przystroimy. Dziękujemy WTZ w Zwierzyńcu za nowe pomysły.

14,19,20.03.2018

Kiedy na zewnątrz zima i mróz, na kręgle i pizzę pojedziemy już. Nowe wyzwania przed nami – rekordy do zdobycia. Mieszkanki zapowiadają powrót tuż tuż.

09.03.2018

Dzień Kobiet w Zamojskim Domu Kultury – Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Zamojszczyzna. Nie tylko na ludowo. Kobieca część publiczności była pod WIELKIM wrażeniem. Panowie na koncercie się spisali i z gracją baletnicy zaprezentowali. Było skocznie, kolorowo i do płaczu i wesoło!

08.03.2018

DZIEŃ KOBIET!

„Nigdy nie można oznaczyć z pewnością,

gdzie się w kobiecie anioł kończy, a diabeł poczyna.”

 Heinrich Heine

„Dzień Kobiet! Dzień Kobiet,

niech każdy …”

W Święto dziewczynek brzydsza część personelu wręczyła piękniejszej części Naszego personelu i mieszkankom kwiatki i czekoladki. Drogie Panie! w dniu Waszego Święta WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!

02.03.2018

Zimno w dłonie, zimno w uszy  warto ciepło ubrać się. Konie już czekają, wszystkich na kulig zapraszają. więc kiełbaskę upieczemy, ciepłej herbatki się napijemy!

12.02.2018

Nasz Dom zorganizował zabawę ostatkową na którą zaprosiliśmy zaprzyjaźniony WTZ ze Zwierzyńca. Okazji do tańca nie brakowało. Muzykę dyskotekową zapewniał muzykoterapeuta, pięknie przygrywał na parkiecie tłum przybywał. Zabawy było co niemiara, niektórzy chcieli zostać do rana.

09.02.2018

„W złotej podkowie” ucztę zorganizowano, na której wszystkie królewny i królów przywitano. Bal Karnawałowy w Lubartowie zachęcał do tańca, na parkiecie królowały taneczne przeboje. Jedną z naszych mieszkanek wyróżniono i królową balu ją ogłoszono.

08.02.2018

Jak co roku bal w Domu Pomocy Społecznej w Ruskich Piaskach wywołał wiele emocji: KRAINA BAJKOLANDII – przybyły stwory i postacie jakie tylko znacie. Nagrody za stroje sypały się strumieniami, jedna przyjechała z nami!

08.02.2018

W DPS-ie w Świdniku mieszkanki wzięły udział w Balu Karnawałowym, w którym brały udział w różnych zabawach i konkursach, otrzymując drobne upominki. Atmosferę podtrzymywał muzykoterapeuta oraz jego urocza wokalistka.

01.02.2018

Na zaproszenie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zwierzyńcu mieszkanki wzięły udział w zabawie karnawałowej, która odbyła się w restauracji SONATA. Mieszkanki wróciły bardzo zadowolone. Dziękujemy i polecamy się na przyszłość!!!

29.01.2018

W dniu dzisiejszym nasz dom odwiedzili kolędnicy, a byli to Damy i Rycerze zakonu Św. Łazarza w Jerozolimie oraz chór parafialny „AKAPELLA” ze Zwierzyńca. Na wstępie wszyscy uczestnicy pomodlili się a Kapelan Zakonu pobłogosławił domowi, jego mieszkańcom i uczestnikom kolędy, po czym odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru pod dyrygentem Mariuszem Czochrą, owacjom nie było końca, Rycerze zakonni wzorem roku ubiegłego obdarowali mieszkanki upominkami i nastąpiło wspólne śpiewanie kolęd. W podziękowaniu za kolędę gospodarze zaprosili gości na ciasteczko, które przygotowały mieszkanki podczas treningu kulinarnego.   Ciastka były wyborne i dopełniły to jakże piękne spotkanie. Zapraszamy za rok!!!

25.01.2018

Na zaproszenie Domu Pomocy Społecznej w Krasnymstawie mieszkanki wzięły udział w XVIII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Krasnymstawie. Przegląd  otworzył Starosta Krasnostawski, witając wszystkich przybyłych na spotkanie. Następnie uczestnicy mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne.

15 – 18.01.2018

Mieszkanki rozpoczęły rok wyjazdami do kina STYLOWY w Zamościu. Wybór padł na najbardziej romantyczną komedię  pt. „Narzeczony na niby” w rolach głównych Piotr Adamczyk, Sonia Bohosiewicz, Tomasz Karolak, Barbara Kurdej Szatan i inni. Film przypadł do gustu oglądających zwłaszcza że opowiadał o perypetiach miłosnych bohaterów czy trudnych często nietrafionych wyborach życiowych. Na szczęście jak w każdej komedii romantycznej wszystko kończy się dobrze.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =  = = = = = = = = = = = =

2017 rok

22.06.2017

W dniu 22 czerwca przeprowadzono X Festyn integracyjny osób niepełnosprawnych.Festyn rozpoczął się mszą św. celebrowaną przez ordynariusza diecezji zamojsko lubaczowskiej ks. biskupa Mariana Rojka, po mszy swoje aktorskie umiejętności przedstawiły mieszkanki domu pomocy społecznej Pod Modrzewiami w Szczebrzeszynie w przedstawieniu „Rzepka”. Po czym wszyscy udali się nad rzekę by puścić na wodę własnoręcznie uwite wianki. Po powrocie i obiedzie  miłe chwile zapewnił występ zespołu „Lolek Orkiestra”, który wystąpił z repertuarem piosenek biesiadnych, włoskich i hiszpańskich. Dalszą oprawę muzyczną i zabawę prowadziła kapela „ale Antki”.  Atrakcją festynu były odwiedziny  członków klubu motocyklowego, którzy chętnie pokazali swoje umiejętności jeżdżenia motocyklami a każdy uczestnik mógł przejechać się jako pasażer wybranego motocyklu, podczas trwania Festynu rozdawana była wata cukrowa, przypominająca uczestnikom  smaki dzieciństwa. . Nad bezpieczeństwem i sprawną organizacją Festynu czuwało 10 wolontariuszy    i 10 członków Stowarzyszenia Wsparcia Społecznego Tacy Sami. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych. Organizacja Festynu nie byłaby możliwa gdyby nie dofinansowanie Województwa Lubelskiego i Powiatu Zamojskiego, za co serdecznie w imieniu uczestników dziękujemy.

Zadanie dofinansowane przez Województwo Lubelskie

Zadanie dofinansowane przez Powiat Zamojski

24.02.2017

Na zaproszenie Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim Mieszkanki wzięły udział w zabawie karnawałowej w Lubartowie. Zabawa była okazją do integracji z innymi jednostkami pomocy społecznej.

21.02.2017

Dzisiaj na zaproszenie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zwierzyńcu bawiliśmy się restauracji Gajówka w Panasówce. Zabawa była przecudna i będzie co długo wspominać.

15.02.2017.

Na życzenie samorządu mieszkanek został zorganizowany kulig. radości było wiele  a i kiełbaski przy ognisku smakowały wybornie.

13.02.12017

Duszpasterz pomocy społecznej w Lublinie zorganizował dla jednostek pomocy społecznej z województwa lubelskiego  Dzień Chorego – i nas nie mogło tam zabraknąć.

09.02.2017

Światowy Dzień Pizzy i jak tu nie skorzystać z okazji i nie odwiedzić pizzerni!!!

20.01.2017

Dzisiaj  Nasz Dom odwiedzili  Kolędnicy, byli to Rycerze Zakonu Świętego Łazarza w Zamościu, wykonali razem  z mieszkankami ogólnie znane kolędy, częstowano wszystkich uczestników słodyczami a każda mieszkanka otrzymała upominek. Radości było wiele i zadowolenia co nie miara. Dziękujemy Rycerzom i zapraszamy do częstszego odwiedzania naszego Domu.

16.01.2017

w dniu dzisiejszym mieszkanki Domu brały udział w kuligu zorganizowanym w Nieliszu. przejazd na saniach po lesie zakończył się ogniskiem w ośrodku Marina w Nieliszu.

2015

22.12.2015 r.

Dzisiaj nasz Dom odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej Nr. 1  w Szczebrzeszynie.  Zaprezentowali naszym mieszkankom część artystyczną związana ze Świętem Bożego Narodzenia

25.06.2015 r.

W dniu dzisiejszym odbył się VIII Festyn Integracyjny Osób Niepełnosprawnych. Stowarzyszenie Wsparcia Społecznego Tacy Sami oraz Dyrekcja Domu Pomocy Społecznej „Pod Modrzewiami” w Szczebrzeszynie postanowili, że impreza odbędzie się w dawnej siedzibie Domu Pomocy Społecznej w Zespole pałacowo parkowym   w Klemensowie. Dodatkową atrakcją tego miejsca jest to, że kręcono tam zdjęcia do Oskarowego filmu „IDA”. Każdy kto chciał mógł zwiedzić to przepiękne miejsce. W tym roku udział wzięło 350 osób      z powiatów zamojskiego, biłgorajskiego, tomaszowskiego, krasnostawskiego, świdnickiego, lubartowskiego, kraśnickiego, janowskiego, Miasta Lublina i Zamościa. O stronę duchową uczestników po raz kolejny zadbał J.E. Ks. Biskup Mariusz Leszczyński, sprawując mszę        w intencji wszystkich uczestników. Swoją obecnością zaszczycili nas również Wicestarosta Zamojski – pan Kazimierz Mielnicki, Kierownik Wydziału Polityki Społecznej – Pani Małgorzata Frant Błażucka oraz Wójt Gminy Sułów – Pan Leon Bulak. Po mszy uczestnicy mieli okazję wysłuchać chóru żeńskiego „Słoneczny Krąg” z Żułowa . Następnie wszyscy udali się nad rzekę, gdzie puszczano własnoręcznie wykonane wianeczki. Po powrocie zostały wręczone puchary i dyplomy a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy upominek. Następnym punktem Festynu był występ znanego zespołu Pawer Play, muzyka zachęciła uczestników do wspólnej zabawy, co niektórzy mogli wykazać się talentem wokalnym. Po koncercie o dalszą muzykę zadbał zespół Master Fox, zabawa trwała do późnych godzin wieczornych. To Radosne spotkanie nie byłoby możliwe gdyby nie zaangażowanie wielu instytucji. Dziękujemy Zarządowi Województwa Lubelskiego oraz Zarządowi Powiatu Zamojskiego, dziękujemy naszym darczyńcom a uczestników zapraszamy już za rok!

Zadanie współfinansowane przez Powiat Zamojski

Zadanie finansowane przez Zarząd Województwa

festyn1

 29.08.2014 r.

50 lat temu Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej powołało do życia Państwowy Zakład Specjalny dla kobiet upośledzonych zdolnych i niedolnych do pracy. Z tego tytułu w dniu dzisiejszym odbyły się uroczystości związane z obchodami jubileuszu. Dzisiejsze święto związane jest również z 5 – cio letnim pobytem w nowej siedzibie. Swoją obecnością zaszczycili nas: władze państwowe, samorządowe, Dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół  i przedszkoli a także delegacje Domów Pomocy Społecznej. Obchody rozpoczęły się Mszą Św. celebrowaną przes J. E. Ks. Biskupa Mariana Rojka, który modlił się w intencji mieszkanek, pracowników i emerytów Domu Pomocy Społecznej. Następnie Wicewojewoda Lubelski Marian Starownik wręczył pracownikom Domu odznaczenia nadane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz medal Wojewody Lubelskiego dla Domu Pomocy Społecznej „Pod Modrzewiami’ w Szczebrzeszynie. Przedstawiciel Marszałka Województwa wręczył nadany Dla DPS-u medal zasłużony dla województwa lubelskiego. Dom Pomocy Społecznej został również wyróżniony przez Starostę Zamojskiego Pana Henryka Mateja. Życzenia złożyli dyrektorzy Szkół, Przedszkoli oraz zaprzyjaźnionych Domów Pomocy Społecznej. Następnie obchody umiliły występy uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczebrzeszynie, po czym wszyscy udali się na uroczysty obiad.

24.06.2014 r.

Po raz VII na terenie Domu Pomocy Społecznej dzięki Stowarzyszeniu Wsparcia Społecznego „Tacy Sami” gościliśmy osoby niepełnosprawne z terenu województwa Lubelskiego na Festynie Integracyjnym. W tym roku udział wzięły osoby z powiatów zamojskiego, biłgorajskiego, tomaszowskiego, krasnostawskiego, świdnickiego, kraśnickiego, janowskiego, Miasta Lublina i Zamościa. O stronę duchową uczestników zadbał J.E. Ks. Biskup Mariusz Leszczyński, sprawując mszę w intencji wszystkich uczestników. Festyn otworzył Starosta Zamojski Pan Henryk Matej wspólnie z Dyrektorem Domu Pomocy Społecznej „Pod Modrzewiami” w Szczebrzeszynie Zbigniewem Paprocha.
Po powitaniu wszystkich przybyłych na Festyn uczestnicy mieli okazję wysłuchać Kapeli Krasnobrodzkiej, muzyka zachęciła uczestników do wspólnej zabawy, co niektórzy mogli wykazać się talentem wokalnym. Następnie wszyscy udali się nad rzekę, gdzie puszczano własnoręcznie wykonane wianeczki. Po powrocie trwała dalsza wspólna zabawa. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy upominek.
Festyn Integracyjny to nie tylko zabawa ale i dobre jedzenie. Atrakcją dla uczestników była możliwość spróbowania pieczonego prosiaka, wniesionego przy zapalonych racach, przez cały czas można było korzystać ze stolika kawowego i ciastek, jednak największa atrakcja była wata cukrowa, przypominająca smak dzieciństwa.
Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

sponsorzy

05.09.2011

W dniu 28 stycznia 2011 roku Powiat Zamojski podpisał umowę z Zarządem Województwa Lubelskiego o dofinansowanie Projektu „Adaptacja budynku Szkoły Podstawowej w Szczebrzeszynie ul. Błonie 117 i przeniesienie mieszanek z DPS Klemensów” w ramach osi priorytetowej VIII infrastruktura społeczna, Działanie 8.4. Pomoc społeczna. Projekt obejmuje zagospodarowanie poddasza, budowę altany rekreacyjnej, pomieszczenia na agregat prądotwórczy, zagospodarowanie terenu i ogrodzenie działki.  Projekt ten jest kontynuacją wcześniejszych działań podjętych przez Powiat Zamojski na rzecz przeniesienia mieszanek z DPS w Klemensowie.

Bez tytułu